Dzisiaj jest czwartek, 28 stycznia 2021 roku. Imieniny: Walerego i Radomira.
Unia Europejska
Szczepienia-COVID-19
KWIECISZEWO BOISKO
SPIS ROLNY 2020
Światłowód
Numer rachunku
Informacje
NFOŚiGW
WYBORY 2020
System Ostrzegania
Mieszkanie Plus
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Bezpieczne przejścia dla pieszych na terenie miasta Mogilno

30057_t.jpgGmina Mogilno przy współpracy z Państwową Powiatową Strażą Pożarną w Mogilnie, Komendą Powiatową Policji w Mogilnie oraz Strażą Miejską w Mogilnie zrealizowała projekt dofinansowany w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020” pn. „Bezpieczne przejścia dla pieszych na terenie miasta Mogilno”. Gmina otrzymała na ten cel 80 000 zł. W ramach projektu zmodernizowane zostały niebezpieczne przejścia dla pieszych na terenie miasta na:

- ul. Hallera (w pobliżu apteki i Spółdzielni Mieszkaniowej)

- ul. Piłsudskiego (przy Szkole Podstawowej nr 3)

- ul. Piłsudskiego (niedaleko Przedszkola nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 3, Zakładu Budżetowego Mogileńskie Domy, Urzędu Skarbowego)

- ul. Mickiewicza (Centrum miasta w pobliżu siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej)

- ul. Konopnickiej (w pobliżu Żłobka, Przedszkola nr 3, Zarządu Dróg Powiatowych)

Modernizacja przejść dla pieszych obejmowała zastosowanie właściwych rozwiązań w celu poprawy bezpieczeństwa pieszych, tj: właściwe oświetlenie przejść dla pieszych (lampy LED), oznakowanie pionowe (znaki drogowe fluoroscencyjne), oznakowanie poziome (malowanie pasów farbą chemoutwardzalną w kolorze biało-czerwonym), urządzenia bezpieczeństwa ruchu (punktowe elementy odblaskowe tzw. kocie oczka), betonowe płytki chodnikowe (jest to rozwiązanie innowacyjne dla osób niewidzących i słabowidzących poprzez specjalna fakturę rozpoznawalną przez niewidomych osoby te będą wiedziały, gdzie kończy się chodnik a zaczyna jezdnia).


W ramach projektu odbyły się również działania edukacyjne wśród uczestników ruchu, które miały na celu promocję zastosowanych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa ruchu i porządku publicznego tj.:

- szkolenie przeprowadzone przez Straż Pożarną przy jednym ze zmodernizowanych przejść dla pieszych w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 3 w Mogilnie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w sytuacji potrącenia pieszego na przejściu dla pieszych, dla uczniów klas IV-VIII Szkoły Podstawowej nr 3 w Mogilnie.

- spotkanie prewencyjno-profilaktyczne prowadzone przez Policję z zakresu ruchu drogowego dla dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 3 w Mogilnie, przybliżające obraz sytuacji i zagrożeń, które mogą się wydarzyć na przejściu dla pieszych.(Spotkanie dla dzieci z klas I-III).

- lekcja pokazowa z zakresu bezpieczeństwa i zgodnego z przepisami poruszania się na jednym ze zmodernizowanych przejść dla pieszych dla dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 1 i Przedszkola nr 3 w Mogilnie przeprowadzona przez straż Miejską w Mogilnie.

- konkurs dla dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 3 w Mogilnie na wykonanie plakatu edukacyjnego pn. „Bezpiecznie przechodzę przez zmodernizowane na terenie miasta przejście dla pieszych” przeprowadzony przez Szkołę Podstawową nr 3 w Mogilnie, w ramach projektu laureaci konkursu otrzymali nagrody w formie książki.


- pogadanka dla Seniorów podopiecznych klubu Seniora pn. „Bezpieczny Senior – metoda na wnuczka” przeprowadzona przez Straż Miejską w Mogilnie.


W ramach projektu wszystkie dzieci uczęszczające do Przedszkola nr 1 i nr 3 w Mogilnie oraz dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Mogilnie otrzymały zawieszki lub opaski odblaskowe z logo Programu i herbem gminy Mogilno.


32168_t.jpg 32169_t.jpg

32170_t.jpg 32171_t.jpg

32172_t.jpg 32173_t.jpg

32174_t.jpg 32175_t.jpg

32176_t.jpg 32177_t.jpgPolityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino