Dzisiaj jest niedziela, 24 marca 2019 roku. Imieniny: Marka i Gabriela.
PROJEKTY UE
WYBORY 2019
System Ostrzegania
Mieszkanie Plus
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

„WAKACJE W BIBLIOTECE” 2018

2018-07-23 12:17:11

W okresie wakacyjnym od 10 do 19 lipca br. Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie zorganizował zajęcia dla dzieci z cyklu „Wakacje w Bibliotece 2018”.Pierwszego dnia zajęć dzieci bawiły się chustą animacyjną i tunelem Klanza, wykonywały daszki przeciwsłoneczne z papieru oraz tworzyły "gniotki" z balonów i mąki ziemniaczanej.


Kolejnego dnia spotkały się z ratownikiem medycznym Maciejem Sędzikowskim, który opowiadał o zasadach udzielania pierwszej pomocy i prawidłowego zachowania podczas wypadku. Uczył dzieci opatrywania, bandażowania i usztywniania kończyn, sztucznego oddychania i masażu serca na fantomie oraz prezentował zasady bezpiecznego ułożenia ciała, a także zasadę działania koca termicznego.


Trzecie spotkanie w ramach cyklu upłynęło na detektywistycznych zabawach z Lassem i Mają, postaciami książek Martina Widmarka. Uczestnicy w grupach odkrywali tożsamość sprawcy oraz powód złego występku. Ich zadaniem było rozwiązywanie tajemniczej sprawy zniknięcia książek z biblioteki i zbieranie dowodów w prowadzonym śledztwie.


W drugim tygodniu „Wakacji w Bibliotece”, we wtorek 17 lipca br. dzieci układały puzzle, grały w gry planszowe, bawiły się na podłodze interaktywnej oraz słuchały głośnych fragmentów książki „Banda z Uroczyska”.


W środę, 18 lipca br. uczestnicy bawili się chustą animacyjną na tarasie biblioteki, grali w gry planszowe, tworzyli własne plansze i kolorowali obrazki.


W ostatnim dniu zajęć wakacyjnych dzieci miło spędziły czas na zabawie „wilki gonią owieczki” z wykorzystaniem chusty Klanza, kolorowały motywy z bajki "Czerwony Kapturek" oraz spotkały się z aspirantem Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie Tomaszem Barteckim, który przybliżył dzieciom zasady bezpieczeństwa.


27972_t.jpg 27973_t.jpg

27974_t.jpg 27975_t.jpg

27976_t.jpg 27977_t.jpg

27978_t.jpg 27979_t.jpg

27980_t.jpg 27981_t.jpg

źródło: nadesłano
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino