Dzisiaj jest niedziela, 26 maja 2019 roku. Imieniny: Filipa i Pauliny.
PROJEKTY UE
NFOŚiGW
WYBORY 2019
System Ostrzegania
Mieszkanie Plus
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Wspólne zabawy podczas Nocy Bibliotek

2018-06-12 11:49:36

Miniona sobota była w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mogilnie dniem wspólnej zabawy. W ramach ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, w której uczestniczyło 29 dzieci z naszej gminy, uczniowie z różnych placówek oświatowych miały możliwość integracji.


Tegoroczne hasło akcji RzeczpospoCzyta nawiązywało do 100.rocznicy odzyskania niepodległości. Zarówno organizatorzy, jak i uczestnicy starali się twórczo spojrzeć na polską historię, kulturę, przyrodę i geografię.

Z grona uczestników akcji utworzono 5 grup, które wzięły udział w grze bibliotecznej. Dobrą zabawę gwarantowały poszukiwania ukrytych między książkami sów oraz książek młodzieżowych oraz popularnonaukowych dotyczących historii Polski i regionu, a także wykonanie ukrytych w nich zadań. Pomocą dzieciom służył katalog biblioteczny on-line, z którego nauczyły się korzystać. Odrobinę ruchu zapewniło ułożenie książkowego domina w kształcie koryta Wisły, a wyobraźnię rozwijało wykonywanie plakatu promującego czytelnictwo pod hasłem RzeczpospoCzyta. Grupę nagrodzoną za najlepiej wykonane zadania stanowili: Iga Halat, Adam Nowakowski i Mateusz Kluzek. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki.

Do dzieci uczestniczących w Nocy Bibliotek adresowane były także zajęcia warsztatowe. Przygotowały i poprowadziły je wolontariuszki goszczące w gminie Dąbrowa w ramach programu Erasmus+. Warsztaty kaligrafii prowadziła Daria Frolova z Ukrainy a teatralne Anahit Yeprihian z Armenii.


27672_t.jpg 27673_t.jpg

27674_t.jpg 27675_t.jpg

źródło: nadesłano
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino