Dzisiaj jest niedziela, 26 maja 2019 roku. Imieniny: Filipa i Pauliny.
PROJEKTY UE
NFOŚiGW
WYBORY 2019
System Ostrzegania
Mieszkanie Plus
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Bookcrossing w Mogilnie

2018-06-07 08:42:11

W czerwcu jak co roku obchodzimy Święto Wolnych Książek. Celem wydarzenia, którego historia sięga 2003 roku jest propagowanie idei bookcrossingu.Wszyscy mamy w domach książki przeczytane, nietrafione prezenty czy też publikacje nam już nieprzydatne. Jednocześnie wszyscy poszukujemy książek, które chcielibyśmy przeczytać dla przyjemności lub są nam potrzebne jako podręczniki czy lektury obowiązkowe.


Nie zawsze mamy czas bądź możliwość wypożyczenia poszukiwanych tytułów w bibliotece, nie zawsze też mamy możliwość, by je zwrócić w terminie czasem są nam potrzebne dłużej.

Od lat na świecie znana jest idea bookcrossingu czyli uwalniania książek. W Mogilnie do akcji włączyła się Miejska Biblioteka Publiczna, która uwalnia książki podarowane jej przez czytelników, a także dublety.


Bookcrossingowy regał na stałe ustawiono w przychodni przy ul. Kościuszki, a w holu biblioteki taką funkcję pełni wiklinowy kosz. Uwolnionych książek nie trzeba oddawać w Mogilnie można zostawiać je na bookcrossingowych półkach i regałach w całej Polsce.


W tym roku 12 czerwca mogileńscy bibliotekarze zapraszają i zachęcają osoby, które chcą oddać i uwolnić swoje książki, bądź wśród wolnych tytułów znaleźć coś dla siebie, do odwiedzenia biblioteki i oddania innym swoich zbędnych tomów oraz "buszowania" wśród wolnych książek.

27626_t.jpg

źródło: nadesłano
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino