Dzisiaj jest czwartek, 21 stycznia 2021 roku. Imieniny: Agnieszki.
Unia Europejska
Szczepienia-COVID-19
KWIECISZEWO BOISKO
SPIS ROLNY 2020
Światłowód
Numer rachunku
Informacje
NFOŚiGW
WYBORY 2020
System Ostrzegania
Mieszkanie Plus
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Ferie w nowej odsłonie

2020-12-31 11:44:34

Dużymi krokami zbliżają się zimowe ferie. Jednak w tym roku z uwagi na panującą pandemię i obostrzenia, pamiętając o naszych dzieciach i młodzieży, Mogileński Dom Kultury przygotował wyjątkowy program.


Zimowy plac zabaw

W nawiązaniu do wydarzenia „Nasze kulturalne podwórko” MDK planuje przeprowadzić akcję „Zimowy plac zabaw”. Aktualna sytuacja epidemiczna nie pozwala na aktywne uczestnictwo w kulturze, dlatego zostanie stworzona plenerowa wystawa nawiązująca do zimowych zabaw na śniegu tj. lepienia bałwana, zjeżdżania na sankach, kuligów, bitwy na śnieżki, jazdy na łyżwach. Podczas wystawy, która zainaugurowana będzie podczas ferii zimowych zostanie zaprezentowana reprodukcja archiwalna zdjęć, pocztówek czy plakatów. Rekwizyty, własnoręcznie wykonane prace, zdjęcia będą mile widziane. Zainteresowani proszeni są o kontakt pod nr telefonu 505 126 630 lub e-mailowo mzm@muzeum.mogilno.pl. Osoba do kontaktu: Jan Szymański. Na uczestników czekają nagrody - niespodzianki.


Wystawa „My tu gramy”

Kontynuowana będzie wystawa „My tu gramy”, podczas której zaprezentowane zostaną okładki płyt zespołów działających w Mogilnie. Będą to okładki: Ivo Partizan, Kumka Olik, Maciej Krystkowiak, Holaki, Małe miasta, RiD, The Fast Guuitars, Wiktor Mazurkiewicz, Yoko Eno.


Kącik historyczny

Wszystkich mieszkańców Mogilna zachęcamy do sięgnięcia po archiwalne zdjęcia w domu, które zostaną udostępnione na stronie www.mogilno.in w zakładce „Albumy rodzinne” ukazujące historię mogileńskich rodzin. Prosimy o kontakt pod nr 505 126 630. Osoby odpowiedzialne za przygotowanie kąciku historycznego Leszek Bukowski i Andrzej Jakubowski.


Tik-Tokowe ferie

Już na początku ferii na łamach strony internetowej www.mogilno.in oraz na facebooku Mogileńskiego Domu Kultury pojawi się krótki układ taneczny przygotowany przez instruktora MDK, by zachęcić do zabawy Tik-Tok. Osoby chętne będą mogły nagrać wykonany przez siebie ten sam układ do tej samej muzyki i przesłać lub udostępnić na Facebooku pod #mogilenskidomkultury, #tiktokoweferie. Udział w tym nie zobowiązuje do zakładania konta na portalu Tik-Tok. Nagrania mogą być wykonane telefonem. W zabawie mogą brać udział dzieci, rodzice, dziadkowie i osoby, u których spędzamy ferie. Kontakt Arkadiusz Renk tel. 52 315 24 80. Dla uczestników przewidziano nagrody – niespodzianki.


Konkurs plastyczny „Nasze kulturalne podwórko”

W związku z zaistniałą sytuacją cykliczne wydarzenie „Nasze kulturalne podwórko” nie może się odbyć z udziałem podwórkowiczów. Chcąc wrócić pamięcią do podwórek, które już się odbyły zachęcamy do udziału w konkursie plastycznym przedstawiających zapamiętane przez Was elementy naszego podwórka. Zdjęcia w formie elektronicznej prosimy przesyłać na adres e-mail sekretariat@mdk.mogilno.pl. Forma pracy dowolna, wykonane prace należy dostarczyć do MDK w godz. 7:30 do 15:30. Osoba do kontaktu: Krzysztof Kaźmierczak tel.: 52 315 24 80. Na uczestników czekają nagrody – upominki.


Wszystko przed nami

Założeniem programu jest stworzenie (napisanie) opowiadania lub nawet powieści przez mieszkańców gminy Mogilno. Z naszej strony stworzony zostanie początek oraz charakterystyki bohaterów, natomiast treść tworzona będzie przez wszystkich chętnych. Propozycje kontynuacji tekstu będzie można przesyłać na specjalnie utworzony adres e-mail. Codziennie w dni robocze do godz. 13:00 będzie publikowany fragment wybrany z nadesłanych propozycji. Teksty, które będą zawierały wulgaryzmy nie będą brane pod uwagę. Publikowany będzie jeden fragment wybrany z nadesłanych materiałów. Każdy nadesłany tekst musi być opatrzony imieniem i nazwiskiem oraz nr telefonu. W trakcie tworzenia utworu nie będą publikowane żadne dane osobowe. W momencie, gdy utwór zostanie ukończony istnieje możliwość wydania go w formie drukowanej, wtedy dopiero redakcja zapyta o zgodę na publikację danych. O terminie rozpoczęcia prac nad książką i adresie e-mail powiadomimy wkrótce. Na uczestników czekają nagrody – niespodzianki. Osoba do kontaktu Leszek Bukowski tel.: 505 126 630.


Zapraszamy do udziału!


źródło: nadesłano
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino