Dzisiaj jest piątek, 30 października 2020 roku. Imieniny: Zenobii i Przemysława.
Unia Europejska
SPIS ROLNY 2020
Światłowód
Numer rachunku
Informacje
NFOŚiGW
WYBORY 2020
System Ostrzegania
Mieszkanie Plus
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Leszek Cichy gościł w bibliotece

2020-10-14 12:47:35

Dwa jubileusze - 75. rocznica działalności Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie oraz 40. rocznica pierwszego zimowego wejścia na Mont Everest, którego Leszek Cichy dokonał wraz z Krzysztofem Wielickim 17 lutego 1980 r. były okazją do wyjątkowego spotkania, które odbyło się w poniedziałkowe popołudnie w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie.


12 października w bibliotece gościł Leszek Cichy - himalaista uczestnik pierwszego zimowego wejścia na Mount Everest, pierwszy Polak z Koroną Ziemi. Uczestnicy spotkania mogli obejrzeć zaprezentowany przez gościa filmowy dokument z wyprawy zakończonej pierwszym zimowym zdobyciem najwyższego szczytu Ziemi. Leszek Cichy komentując prezentowany film zwracał uwagę na różnice w wyposażeniu i technicznych możliwościach himalaistów w roku 1980 i obecnie.

Kolejna godzina spotkania była okazją do dyskusji oraz zakupienia, wydanej w 2020 roku książki – wywiadu przeprowadzonego z Leszkiem Cichym przez Piotra Trybalskiego „Gdyby to nie był Everest…”. Wszyscy mogli otrzymać autograf i dedykację himalaisty.

Stan pandemiczny w kraju i wynikająca z niego ograniczona liczba miejsc uniemożliwiła wielu zainteresowanym mieszkańcom naszego miasta udział w spotkaniu. Dla wszystkich wydarzenie było dostępne na żywo online na facebooku biblioteki.


33220_t.jpg 33221_t.jpg

33222_t.jpg 33223_t.jpg

źródło: nadesłano
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino