Dzisiaj jest piątek, 30 października 2020 roku. Imieniny: Zenobii i Przemysława.
Unia Europejska
SPIS ROLNY 2020
Światłowód
Numer rachunku
Informacje
NFOŚiGW
WYBORY 2020
System Ostrzegania
Mieszkanie Plus
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Kurt Lewin – zapomniany mogilnianin

2020-09-02 13:07:36

Miejska Biblioteka Publiczna w Mogilnie otrzymała dofinansowanie wysokości 5000 z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura Interwencje - 2020 na realizację zadania "Kurt Lewin zapomniany mogilnianin".Rada Miejska w Mogilnie uchwałą Nr XIV/145/19 ustanowiła "Rok 2020 w gminie Mogilno Rokiem Kurta Lewina".

Realizacja zadania przez mogileńską bibliotekę przypomni mieszkańcom Mogilna, że korzenie tej zasłużonej dla światowej nauki i kultury postaci wywodzą się z Mogilna. Będzie ono także okazją do stworzenia warunków dla wzmacniania tożsamości i uczestnictwa w kulturze na poziomie lokalnym. Upamiętni dziedzictwo historyczne, przypomni kulturę i tradycje nieobecnej już w życiu miasta mniejszości żydowskiej.

Trwałym śladem zrealizowanego zadania jest elektroniczna wersja wystawy dokumentów archiwalnych poświęconych życiu prywatnemu i pracy naukowej Kurta Lewina.


WYSTAWA - KURT LEWIN I SPOŁECZNOŚĆ ŻYDOWSKA MOGILNA NA PRZEŁOMIE XIX i XX


Od 1 09.2020 r. wystawę można także oglądać w holu biblioteki. Wyboru materiałów wystawowych dokonał Tomasz Kardaś. Partnerem przy organizacji wystawy było Archiwum Państwowe w Bydgoszczy Oddział w Inowrocławiu. Po zakończeniu konkursu plastycznego Lewinowie i społeczność żydowska Mogilna na przełomie XIX i XX wieku adresowanego do uczniów szkół podstawowych gminy Mogilno ekspozycję uzupełnią prace uczestników konkursu. Do młodzieży szkół ponadpodstawowych trafi konkursy wiedzy na temat „Życie i praca naukowa Kurta Lewina”.

9 września Miejska Biblioteka Publiczna w Mogilnie zaprasza na wykład zapowiadający książkę Tomasza Kardasia "Droga Kurta Lewina z Mogilna na Massachusetts Instytute of Technology w Bostonie". Wykład odbędzie się w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie ul. Rynek 8 o godzinie 17.00.

W zależności od sytuacji epidemicznej w kraju poszczególne elementy zadania mogą być realizowane on-line. Uczestników uprzejmie prosimy o założenie maseczek na czas pobytu w bibliotece oraz o podanie danych kontaktowych na ewentualne potrzeby Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Mogilnie.

Zadanie będzie realizowane do 30.10.2020 r.


źródło: inf. własna
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino