Dzisiaj jest sobota, 8 sierpnia 2020 roku. Imieniny: Emila i Cyryla.
Unia Europejska
SPIS ROLNY 2020
Światłowód
Numer rachunku
Informacje
NFOŚiGW
WYBORY 2020
System Ostrzegania
Mieszkanie Plus
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Załóż maseczkę - chroń siebie i innych!

2020-07-31 10:16:00

W związku z rosnącą liczbą zarażeń, spowodowanych koronawirusem, z inicjatywy Burmistrza Mogilna, straż miejska w ramach akcji „Załóż maseczkę – chroń siebie i innych”, dziś rozdawała maseczki ochronne mieszkańcom robiącym zakupy na targowisku miejskim oraz w marketach.Strażnicy miejscy od początku pandemii pomagają. Początkowo dostarczali środki antybakteryjne, zakupione przez Gminę, a także informowali o zachowaniu należytej ostrożności. Obecnie pojawiają się w miejscach, gdzie znajdują się duże skupiska ludzi. Należy do nich między innymi targowisko miejskie. W dni targowe funkcjonariusze czuwają nad przestrzeganiem obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz zachowaniem odpowiedniej odległości między osobami stojącymi w kolejkach.


Spadek liczby zachorowań w poprzednich miesiącach nieco uśpił naszą czujność. Pamiętajmy jednak, aby nadal dbać o higienę, korzystać ze środków do dezynfekcji, unikać miejsc najbardziej narażonych na niebezpieczeństwo oraz korzystać z maseczek ochronnych a dla zwiększenia bezpieczeństwa również rękawiczek jednorazowych - w obiektach handlowych, tj. marketach, sklepach osiedlowych czy też przy straganach.


W ostatnim czasie ogniska koronawirusa zaczęły pojawiać się również w sklepach na terenie kraju. Ich liczba systematycznie rośnie. Miejmy świadomość, że po wykryciu przypadku zarażenia u osoby przebywającej na terenie placówki handlowej, personel sklepu oraz wszyscy klienci kierowani będą przez sanepid na kwarantannę, a punkt może zostać zamknięty.źródło: nadesłano
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino