Dzisiaj jest wtorek, 18 lutego 2020 roku. Imieniny: Symeona i Konstancji.
NFOŚiGW
System Ostrzegania
Mieszkanie Plus
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Parkingi na 1 listopada i akcja „Znicz 2019”

2019-10-31 10:07:22

Od poniedziałku, 28 października rozpoczęła się akcja Znicz 2019, która potrwa do niedzieli 3 listopada. Jak co roku w okolicach cmentarza wyznaczone zostały dodatkowe miejsca parkingowe.Prowadzona przez straż miejską akcja „Znicz” jak co roku poprzedzona będzie akcją „Hiena”. Jej celem jest zapewnienie bezpieczeństwa odwiedzającym groby najbliższych oraz porządku na cmentarzach i w ich otoczeniu. Strażnicy miejscy od 28 października do 3 listopada patrolować będą w godzinach wieczornych oraz nocnych okolice mogileńskiego cmentarza, a także cmentarzy w Gębicach, Kwieciszewie oraz Wylatowie, zwracając szczególną uwagę na osoby niszczące nagrobki oraz kradnące wiązanki i znicze, a przede wszystkim na bezpieczeństwo pieszych i prawidłowe parkowanie pojazdów. Czas pracy funkcjonariuszy straży miejskiej został dla tych potrzeb specjalnie zmieniony.

W dniu Wszystkich Świętych apelujemy o korzystanie z dodatkowych miejsc parkingowych, utworzonych dzięki uprzejmości właścicieli i zarządców firm i instytucji na terenie:

- bazy PKS przy ul. Kościuszki,

- placu za bazą PKS, naprzeciw stacji paliw „Nicole”,

- placu po Centrum Hurtowym Pasz,

- stacji paliw „Nicole”,

- parkingu przy stacji PKN Orlen,

- parkingu po byłym Banku Gdańskim,

- PW „TACIAK” przy ul. Kościuszki,

- parkingu przy restauracji Boss,

- placu przy ul. Betonowej.


Ponadto, do dyspozycji kierowców są parkingi przy ul. Kościuszki, Urzędzie Miejskim w Mogilnie oraz SP ZOZ w Mogilnie.

W związku z pracami trwającymi na ul. Hallera w dniu 1 listopada wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu polegająca na zakazie zawracania przed rondem Engelskirchen na ul. Hallera.

[i]1 listopada prosimy również o niezastawianie pachołków drogowych umieszczonych przy bramach wjazdowych na teren mogileńskiego cmentarza oraz wzdłuż ulicy Kościuszki.

Pamiętajmy, że najważniejsze w tym dniu jest bezpieczeństwo osób odwiedzających groby najbliższych.

- Odwiedzając groby nie zabierajmy ze sobą większych sum pieniędzy i zbędnych wartościowych przedmiotów. Nie zostawiajmy bez nadzoru torebek z dokumentami i pieniędzmi. Szczególną uwagę zwracajmy również na dzieci pamiętając, że winny być pod stałą i ścisłą opieką osób dorosłych. W ubiegłym roku akcja na terenie naszego miasta przebiegła bardzo spokojnie. Straż miejska nie odnotowała żadnych przejawów wandalizmu czy prób kradzieży. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie podobnie. Da się tego dokonać tylko dzięki współpracy mieszkańców ze służbami[/i] – mówi komendant straży miejskiej Mirosław Kuss.


31546_t.jpg

31547_t.jpg


źródło: inf. własna
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino