Dzisiaj jest wtorek, 7 lipca 2020 roku. Imieniny: Cyryla i Metodego.
Unia Europejska
SPIS ROLNY 2020
Światłowód
Numer rachunku
Informacje
NFOŚiGW
WYBORY 2020
System Ostrzegania
Mieszkanie Plus
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Zapomnieć nie wolno - nowa publikacja Jerzego Chmielewskiego

2019-10-09 11:51:30

W poniedziałkowe popołudnie, w bibliotece miejskiej odbyła się promocja książki oraz spotkanie autorskie z Jerzym Chmielewskim. Organizatorem wydania i promocji książki było Mogileńskie Towarzystwo Kultury. Spotkanie poprowadziła prezes tej organizacji Teresa Kujawa.


Jerzy Chmielewski to mogileński prawnik, regionalista i bibliofil, który wydał kolejną książkę. Po dwóch edycjach żartobliwego „Osobliwego pitawala mogileńskiego” ukazała się odmienna w swej treści pozycja „Zapomnieć nie wolno”. Tytuł łączy 4 rozdziały książki, w których autor dzieli się swymi wspomnieniami o ludziach, wydarzeniach, miejscach i książkach dla niego znaczących. Czytelnik poznaje Kazimierza Chmielewskiego – ojca autora, następnie przenosi się do Mogilna z lat wojny i okupacji oraz pierwszych miesięcy po zakończeniu II wojny światowej, by wreszcie poznać osoby i książki, które zaważyły na życiu Jerzego Chmielewskiego. Uzupełnieniem publikacji są fotografie wykonane przez Krzysztofa Walczaka oraz skany dokumentów zdeponowanych przez autora w Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Chabsku.

Jerzy Chmielewski był Przewodniczącym Okręgowej Komisji Badania Zbrodni Hitlerowskich w Mogilnie, a następnie członkiem Okręgowej Komisji Badania Zbrodni Hitlerowskich w Bydgoszczy dlatego nie przypadkowy jest fakt ukazania się publikacji w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Uczestnicy wydarzenia mieli okazję zakupić książkę, zdobyć autograf oraz porozmawiać z autorem.

Zarówno wydanie książki, jak i jej promocję sfinansował sam Jerzy Chmielewski. Publikacja jest do nabycia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mogilnie ul. Rynek 8, wkrótce będzie dostępna także w Księgarni Regionalnej przy ul. Jagiełły. Cena jednego egzemplarza to 15 złotych.


31415_t.jpg 31413_t.jpg

31412_t.jpg 31414_t.jpg


źródło: nadesłano
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino