Dzisiaj jest środa, 8 kwietnia 2020 roku. Imieniny: Dionizego i Januarego.
Światłowód
Numer rachunku
Informacje
NFOŚiGW
WYBORY 2020
System Ostrzegania
Mieszkanie Plus
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Bezpieczna droga do szkoły

2019-09-11 13:06:40

Nieprzestrzeganie przepisów prawa przez kierowców w związku z reorganizacją ruchu przy ulicy Hallera, niekorzystne warunki atmosferyczne, śliska nawierzchnia, ograniczona widoczność i duża prędkość mogą być przyczyną wypadków drogowych, szczególnie z udziałem najmłodszych uczestników ruchu.


Aby wyeliminować ryzyko ich wystąpienia strażnicy miejscy wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” czuwają nad bezpieczeństwem uczniów udających się do mogileńskich szkół. Codzienne patrole odbywają się w godzinach porannych przy ulicy Hallera, ulicy Sądowej w rejonie Szkoły Podstawowej nr 2 oraz przy ulicy Powstańców Wielkopolskich w rejonie Szkoły Podstawowej nr 1. Wszystko po to, by zwiększyć bezpieczeństwo uczniów.

Straż Miejska nadzorem obejmuje również teren Zespołu Szkół w Mogilnie. Szczególną uwagę strażnicy zwracają na osoby wychodzące poza teren szkoły, palące wyroby tytoniowe oraz zaśmiecające teren przy sklepie „Tęcza” i w okolicach dworca PKP przy ulicy Dworcowej.

Ponadto, doraźne kontrole odbywają się w godzinach powrotu uczniów ze szkół oraz w czasie długich przerw. Prowadzona jest również kontrola ruchu drogowego przy placówkach oświatowych na terenie gminy. Poza kontrolami straż miejska prowadzi zajęcia profilaktyczne związane z bezpieczeństwem na drodze. Przypomina, szczególnie najmłodszym uczniom, jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych, prezentuje podstawowe znaki drogowe oraz uczy, jak zachować się podczas spotkania z bezpańskim psem, czy nieznajomym.

Życzymy, aby nowy rok szkolny przyniósł wiele sukcesów i aby wszyscy uczniowie czuli się bezpiecznie w naszej Małej Ojczyźnie.


31255_t.jpg 31256_t.jpg

31257_t.jpg 31258_t.jpg


źródło: nadesłano
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino