Dzisiaj jest piątek, 18 października 2019 roku. Imieniny: Łukasza i Juliana.
NFOŚiGW
Usuwanie folii roln.
POCZTÓWKA Z MOGILNA
System Ostrzegania
Mieszkanie Plus
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

X Jubileuszowe Dni Wylatowa za nami

2019-07-09 13:15:50

Zakończyły się X Jubileuszowe Dni Wylatowa, podczas których świętowali nie tylko mieszkańcy wsi, ale także sąsiednie sołectwa i goście przybyli z całej gminy. Obchody rozpoczęły się już w sobotę, 29 czerwca mszą św. odpustową w kościele Św. Ap. Piotra i Pawła w Wylatowie. Dalsze uroczystości odbywały się w niedzielę i miały charakter pikniku.


W trakcie imprezy organizatorzy przygotowali wiele atrakcji m.in.: gry i zabawy dla dzieci, dmuchaną zjeżdżalnię, ściankę wspinaczkową, przejażdżki na kucyku oraz Myszkę Miki, która chętnie pozowała do pamiątkowych zdjęć. Na wszystkich uczestników pikniku czekały stoiska z jadłem. KGW „Równać Szanse” z Wylatowa proponowało kluski ziemniaczane z kapustą, a KGW Wasielewko ciasto, kawę i herbatę. Miejscowa ochotnicza straż pożarna, która nie tylko zaprezentowała pokaz ratownictwa medycznego częstowała także grochówką i kiełbaskami z grilla.


Odwiedzający mogli również podziwiać wjazd około 100 lśniących motocykli z całej Polski, wpisać się do pamiątkowej kroniki, częstować się swojskim chlebem ze stoiska Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska z Mogilna, doskonalić umiejętności strzelania z łuku oraz wysłuchać i obejrzeć specjalnie przygotowane programy artystyczne.


Podczas pikniku swój latający sprzęt, napędy paralotniowe, paralotnie zaprezentowało Gnieźnieńskie Stowarzyszenie Sportów Lotniczych im. Ludwika Szajdy, a Agnieszka Dering z Gębic – stoisko z rękodziełem i swoimi misternymi robótkami.

Nie zabrakło również sportowej rywalizacji sołectw, w której wzięły udział 6-osobowe drużyny z: Wylatowa, Chabska, Żabienka, Wasielewka i Kamionka. W zawodach sportowych sołectwo Chabsko nie miało sobie równych.


W trakcie imprezy zaprezentowały się również zrzeszone w zespole tańca dawnego „Kazimierki” z Bydgoszczy oraz „Nasze Kujawy” z Rojewa. Wszyscy uczestnicy natomiast mogli wspólnie wykonać Belgijkę.


Zwieńczeniem Jubileuszowych Dni Wylatowa była zabawa taneczna, którą poprowadził DJ Kłosek, a bufet przygotowały panie z KGW z Wszednia.


30688_t.jpg 30689_t.jpg

30690_t.jpg 30691_t.jpg

30692_t.jpg 30693_t.jpg

30694_t.jpg 30695_t.jpg

30696_t.jpg 30697_t.jpg

30698_t.jpg 30699_t.jpg


źródło: nadesłano
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino