Dzisiaj jest sobota, 21 września 2019 roku. Imieniny: Hipolita i Mateusza.
NFOŚiGW
WYBORY 2019
System Ostrzegania
Mieszkanie Plus
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

O włos od tragedii na torach

2019-06-13 10:51:23

Opuszczone rogatki oraz nadjeżdżający pociąg nie były przeszkodą dla młodego mężczyzny, który postanowił „pospacerować” po torach kolejowych. Jego lekkomyślność zakończyć się mogła tragicznie, gdyby nie czujność operatora monitoringu miejskiego.


Do zdarzenia doszło 10 czerwca br. około godziny 22.40. Pracownik straży miejskiej zatrudniony na stanowisku operatora monitoringu wizyjnego zauważył na torowisku młodego mężczyznę, którego zachowanie wskazywało na stan po użyciu środków psychoaktywnych. Ze względu na to, że strażnicy miejscy zakończyli służbę o godzinie 22.00, o zagrożeniu życia operator niezwłocznie poinformował dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie. Po kilku minutach na miejsce przybył patrol policji. Na widok funkcjonariuszy młody człowiek oddalił się w kierunku ulicy Padniewskiej, gdzie został zatrzymany.


Tym razem, dzięki szybkości reakcji oraz współpracy straży miejskiej z Komendą Powiatową Policji w myśl hasła „Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa” udało się uniknąć tragedii. Jednak na terenie kraju, na przejazdach kolejowych często dochodzi do negatywnych zdarzeń. Przyczyną są zazwyczaj lekkomyślność, brawura kierowców, a także alkohol czy narkotyki.


W związku ze zbliżającymi się wakacjami straż miejska apeluje do mieszkańców o rozwagę, a w szczególności pilnowanie swoich dzieci i przestrzeganie przed zabawami na torowisku.


30614_t.jpg 30616_t.jpg

30615_t.jpg

źródło: nadesłano
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino