Dzisiaj jest niedziela, 26 maja 2019 roku. Imieniny: Filipa i Pauliny.
PROJEKTY UE
NFOŚiGW
WYBORY 2019
System Ostrzegania
Mieszkanie Plus
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Chroń swoje dane osobowe - Państwowa Komisja Wyborcza ostrzega!

2019-03-12 09:10:33

Państwowa Komisja Wyborcza nie udziela patronatu stronom internetowym zbierającym dane osobowe kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych. Jednocześnie Krajowe Biuro Wyborcze zaleca ostrożność w udostępnianiu danych osobowych nieznanym podmiotom i przypomina, że wyborca, który chce zaangażować się w pracę obwodowej komisji wyborczej w związku z wyborami do Parlamentu Europejskiego, powinien zgłosić się do właściwego komitetu wyborczego lub urzędu gminy.


W związku z licznymi pytaniami ze strony wyborców informujemy, że ani PKW ani KBW nie udziela patronatu stronom internetowym, zbierającym dane osobowe kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych. Chodzi o serwisy, takie jak np. https://komisjepraca.pl.


Zalecamy wyborcom ostrożność w udostępnianiu swoich danych osobowych nieznanym podmiotom.


Gdzie się zgłosić?


Krajowe Biuro Wyborcze przypomina, że wyborca, który chce zaangażować się w pracę obwodowej komisji wyborczej w związku z wyborami do Parlamentu Europejskiego, powinien zgłosić się do właściwego komitetu wyborczego lub urzędu gminy. Kandydat na członka obwodowej komisji wyborczej musi mieć ukończone 18 lat najpóźniej w dniu dokonania zgłoszenia i może zostać zgłoszony do komisji na obszarze województwa, w którym stale zamieszkuje.


Od najbliższych wyborów – do Parlamentu Europejskiego – wysokość diety przewodniczących OKW wyniesie 500 złotych, zastępcy przewodniczących OKW dostaną 400 złotych, a członkowie tych komisji - 350 zł.


źródło: inf. własna
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino