Dzisiaj jest poniedziałek, 27 maja 2019 roku. Imieniny: Jana i Juliusza.
PROJEKTY UE
NFOŚiGW
WYBORY 2019
System Ostrzegania
Mieszkanie Plus
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Marsz na Orientację z Mirabelką

2018-11-14 09:32:52

Miejska Biblioteka Publiczna w Mogilnie włączyła się w coroczną imprezę organizowaną przez Szkołę Podstawową nr 1 im. ks. Piotra Wawrzyniaka przygotowując grę miejską „Mirabelka - kiełkująca historia”, towarzyszącą tegorocznemu XVI Marszowi na Orientację Śladami Historii.


Celem gry było pokazanie uczestnikom marszu miejsc związanych z historią miasta i jednocześnie z 100.rocznicą odzyskania niepodległości. W wydarzeniu uczestniczyło około 180 mieszkańców Mogilna i gości z całej Polski.


Mogileńska gra była częścią ogólnopolskiej akcji „Mirabelka - kiełkująca historia”, do której z okazji 100.rocznicy odzyskania niepodległości włączyło się 700 polskich bibliotek.


Celem akcji było zaangażowanie młodych użytkowników bibliotek w działania związane ze świętem narodowym 11 listopada i zainteresowanie ich historią Polski oraz powiązaną z nią historią regionu.


Uczestnicy marszu wykonywali zadania z powierzonej im karty pracy. Trzy zwycięskie drużyny otrzymały w nagrodę z rąk dyrektora biblioteki Marii Kotlińskiej świętomarcińskie rogale.

Okazją do wręczenia nagród było tradycyjnie odbywające się w Szkole Podstawowej nr 1 w Mogilnie zakończenie Marszu Na Orientację Śladami Historii.


Inspiracją dla organizowanego w Polsce wydarzenia „Mirabelka - kiełkująca historia” była książka Cezarego Harasimowicza „Mirabelka” opowiadająca o drzewie, które było świadkiem tragicznej historii naszej stolicy i jako świadek opowiada o losach eksterminowanych w czasie II wojny światowej Żydów.


28560_t.jpg 28561_t.jpg

28563_t.jpg

źródło: nadesłano
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino