Dzisiaj jest poniedziałek, 22 lipca 2019 roku. Imieniny: Magdaleny i Bolesława.
PROJEKTY UE
NFOŚiGW
WYBORY 2019
System Ostrzegania
Mieszkanie Plus
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Kochasz dzieci nie pal śmieci

2018-11-09 07:56:03

O zbliżającym się sezonie grzewczym zaczynają informować mieszkańcy naszej gminy. Do straży miejskiej napłynęło w ostatnim czasie kilka zgłoszeń w sprawie spalania odpadów.W związku z powyższym przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa zabronione jest spalanie odpadów czyli np.: plastikowych opakowań, makulatury, gumy, starych mebli czy lakierowanego drewna.

Powstające w procesie spalania związki chemiczne wpływają negatywnie na stan naszego zdrowia oraz otaczające środowisko. Wraz z zanieczyszczonym powietrzem dostarczamy organizmowi wielu zanieczyszczeń, które skutecznie uszkadzają narządy wewnętrzne i są szczególnie niebezpieczne dla dzieci. Poza skutkami zdrowotnymi spalanie śmieci powoduje osadzanie się „mokrej sadzy” w przewodach kominowych i doprowadzić może do zapalenia instalacji grzewczej, zaczadzenia, a nawet pożaru.

W ubiegłym roku strażnicy miejscy zostali przeszkoleni w zakresie pobierania próbek paleniskowych z pieców c.o. do badań laboratoryjnych. Otrzymali certyfikaty oraz upoważnienia do przeprowadzania kontroli w tym zakresie. Zakupiono także specjalistyczny sprzęt, przy użyciu którego w uzasadnionych przypadkach podejmowane są działania kontrolne.

W 2017 straż miejska podjęła 55 interwencji w sprawie spalania odpadów w piecach c.o. W większości przypadków zgłoszenia nie potwierdziły się, a powodem dużego zadymienia było ogrzewanie mieszkań słabej jakości opałem. Jednak dwóch właścicieli ukarano grzywną w postaci mandatu karnego w wysokości 500 złotych. W tym roku podjęto już 8 interwencji dotyczących prawdopodobnego spalania niedozwolonych materiałów w piecach c.o.

Akcja „Kochasz dzieci nie pal śmieci” trwa i będzie kontynuowana. Dlatego apelujemy do mieszkańców, aby pozbywali się odpadów w sposób zgodny z przepisami prawa.


źródło: nadesłano
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino