Dzisiaj jest poniedziałek, 22 lipca 2019 roku. Imieniny: Magdaleny i Bolesława.
PROJEKTY UE
NFOŚiGW
WYBORY 2019
System Ostrzegania
Mieszkanie Plus
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Zebrano ponad 52 litry krwi

2018-11-05 14:58:59

W ramach XI edycji kampanii „Zbieramy Krew dla Polski” podczas 3 zbiórek krwi na terenie województwa kujawsko-pomorskiego jego mieszkańcy oddali ponad 52 litry krwi. W całej Polsce dzięki kampanii realizowanej przez Grupę Muszkieterów, która zarządza sieciami Intermarché i Bricomarché, wraz z Polskim Czerwonym Krzyżem zebrano blisko 1 200 litrów życiodajnego płynu.


– Mimo ogromnego postępu technologii i medycyny, nikt nie wynalazł syntetycznego odpowiednika krwi. Jej przetoczenie jest czasami jedyną możliwością na uratowanie życia lub zdrowia. Właśnie dlatego bardzo dziękujemy wszystkim dawcom oraz organizatorom, którzy przez 11 lat kampanii „Zbieramy Krew dla Polski” działali na rzecz honorowego krwiodawstwa. W tym czasie udało nam się zebrać blisko 16 000 litrów krwi. Razem osiągnęliśmy ogromny sukces! – mówi Eliza Orepiuk - Szymura, Dyrektor Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów.


Od maja do września 2018 r. wyspecjalizowane krwiobusy Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa stacjonowały na parkingach przed sklepami Intermarché i Bricomarché w całej Polsce. W 106 miastach 15 polskich województw przeprowadzono aż 129 zbiórek krwi. Akcjom towarzyszyły także liczne konkursy, pokazy straży pożarnej i ratownictwa medycznego oraz pokazy udzielania pierwszej pomocy.


W województwie kujawsko-pomorskim odbyły się 3 akcje promujące honorowe krwiodawstwo, połączone z poborem krwi, podczas których zgłosiło się łącznie ponad 140 chętnych, a prawie 120 osób oddało krew. Tegoroczna zbiórka w województwie kujawsko-pomorskim odbyła się w: Chełmnie, Mogilnie oraz Świeciu.


Najlepsze wyniki w województwie osiągnęły:

• Chełmno (Intermarché) – zebrano 25,7 litra krwi od 58 dawców

• Mogilno (Bricomarché) – zebrano 14 litrów krwi od 31 dawców

• Świecie (Bricomarché) – zebrano 12,6 litra krwi od 28 dawców


– Od 2008 r. Grupa Muszkieterów i Polski Czerwony Krzyż w ramach kampanii zebrali łącznie blisko 16 000 litrów krwi od ponad 35 000 dawców. Pozwoliło to na przeprowadzenie wielu zabiegów i operacji ratujących życie w lokalnych szpitalach. W ciągu tych 11 lat odbyło się łącznie ponad 1 400 zbiórek krwi i blisko 230 dodatkowych akcji promujących honorowe krwiodawstwo. W tym czasie chęć oddania krwi zgłosiło około 46 000 chętnych – podsumowuje 11 lat akcji Renata Kawka, Sekretarz Krajowej Rady Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża.


Działalność prospołeczna wpisana jest na stałe w strategię realizowaną przez Grupę Muszkieterów. Każdy przedsiębiorca, przystępujący do Grupy, deklaruje gotowość do prowadzenia działań na rzecz społeczności lokalnych, w tym niesienia pomocy potrzebującym. Zasada ta przyświeca wszystkim inicjatywom dobroczynnym podejmowanym przez Grupę Muszkieterów.


Więcej informacji na temat kampanii „Zbieramy Krew dla Polski” oraz pozostałych akcji społecznych Grupy Muszkieterów realizowanych na rzecz lokalnych społeczności, w tym:

 kampanii profilaktyki raka piersi „Muszkieterowie dla Polek”;

 zbiórek żywności organizowanych we współpracy z Federacją Polskich Banków Żywności;

 programu tworzenia bezpiecznych i kolorowych Placów Zabaw – Muszkieterowie

znajduje się na stronie internetowej: www.muszkieterowie.pl


Dodatkowych informacji udzielają:


Eliza Orepiuk-Szymura

Dyrektor Komunikacji i Informacji

ITM Polska Sp. z o.o.,

ul. Świętego Mikołaja 5, Swadzim,

62-080 Tarnowo Podgórne

tel. 61 665 12 09

eorepiuk@mousquetaires.com


Renata Kawka

Wanda Wojtkowiak

Dział Programowy Zarządu Głównego

Polskiego Czerwonego Krzyża

tel. 22 32 61 343/221

ul. Mokotowska 14, 00-561 Warszawa

krwiodawtswo@pck.org.pl


źródło: nadesłano
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino