Dzisiaj jest niedziela, 24 marca 2019 roku. Imieniny: Marka i Gabriela.
PROJEKTY UE
WYBORY 2019
System Ostrzegania
Mieszkanie Plus
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Biblioteka będzie promować czytelnictwo

2018-08-09 09:25:15

W sierpniu, w ramach programu Promocja Czytelnictwa Miejska Biblioteka Publiczna w Mogilnie rozpoczęła realizację zadania „Literatura i grafika – inspirujący świat w bibliotece”. Środki w wysokości 5000 zł pozyskano z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.


Celem przedsięwzięcia, któremu patronować będzie twórczość J. Brzechwy i związana z nią twórczość J. M. Szancera jest promocja literatury i czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz kształtowanie i rozwijanie wśród najmłodszych nawyków czytelniczych.

W ramach przedsięwzięcia zaplanowano działania zarówno dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy, jak i młodzieży. Zaprojektowano m.in.: wystawę książek J. Brzechwy z ilustracjami J. M. Szancera, akcje głośnego czytania przedszkolakom w „Kąciku Malucha”, lekcje biblioteczne z zabawami i grami przy wykorzystaniu utworów J. Brzechwy, spotkanie z księgarzem, spotkania autorskie z ilustratorką Joanną Rusinek, warsztaty plastyczne z instruktorem MDK Sylwią Stręk, zajęcia literacko-plastyczno-teatralne, podczas których powstaną pacynki przedstawiające bohaterów utworów pisarza oraz odbędzie się teatrzyk. Dla młodzieży natomiast zostanie ogłoszony konkurs na stworzenie grafiki komputerowej pt. „Wspominam z dzieciństwa”.

Wszystkie dzieła powarsztatowe uczestników będzie można oglądać na wystawach w holu biblioteki.


źródło: nadesłano
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino