Dzisiaj jest niedziela, 24 marca 2019 roku. Imieniny: Marka i Gabriela.
PROJEKTY UE
WYBORY 2019
System Ostrzegania
Mieszkanie Plus
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Powiat mogileński poszukuje lokalnych herosów

2018-08-06 08:52:18

Szlachetna Paczka jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. W tym roku po raz drugi będzie miała miejsce również w powiecie mogileńskim.Lider rejonu Radzym Jankiewicz podkreśla, że zeszłoroczna edycja mogła się odbyć w powiecie mogileńskim dzięki działaniom wolontariuszy – „zaangażowanie wolontariuszy z naszego regionu pozwoliło na zbudowanie struktur Szlachetnej Paczki w powiecie mogileńskim. W zeszłej edycji pomogliśmy 8 rodzinom – darczyńcy przygotowali paczki o wartości ok. 25 tys. zł. Rodziny otrzymały artykuły spożywcze i artykuły przemysłowe, ale również niezbędny sprzęt AGD (lodówka, pralka, kabina prysznicowa) i prezenty dla dzieci (rowery, zabawki)”.

Radzym Jankiewicz akcentuje, że „głównym zadaniem wolontariuszy Szlachetnej Paczki jest dotarcie do rodzin żyjących w trudnych warunkach. Wolontariusze spotykają się z nimi w ich domach, poznają ich sytuację i potrzeby, a następnie określają, jaki rodzaj pomocy da im największą szansę na realną poprawę ich kondycji”. Opis sytuacji rodziny – wraz z jej najpilniejszymi potrzebami – trafia do systemu Szlachetnej Paczki, gdzie potencjalny darczyńca może przeczytać przygotowany przez wolontariusza opis i zdecydować się na przygotowanie dla rodziny paczki.

Kandydaci na wolontariuszy mogą się zgłaszać do 30 września. By zostać wolontariuszem SZLACHETNEJ PACZKI, wystarczy wejść na stronę https://www.szlachetnapaczka.pl/superw i wypełnić krótki, intuicyjny formularz zgłoszeniowy. Następne kroki to rozmowa i jednodniowe wdrożenie. Po nich pozostaje już tylko podjąć decyzję i podpisać umowę. Finał SZLACHETNEJ PACZKI, nazwany "Weekendem Cudów" odbędzie się 8-9 grudnia 2018 roku.

Dlaczego warto?


• WPŁYW

„Dołączyłam do Paczki, ponieważ szukałam miejsca, gdzie mogłabym pomagać innym i dobrze spożytkować swój wolny czas.” - SuperW Justyna

Zmieniasz świat wokół siebie, dajesz impuls do zmiany potrzebującym, pomagasz tym, którzy często mówią o sobie, że świat o nich zapomniał. To, co robisz, ma wielki sens!


• ROZWÓJ

„Tak naprawdę uczysz się rzeczy, o których w życiu byś nie pomyślał, że wolontariat tyle może w ogóle dać. Możemy się sprawdzić w promocji, logistyce, wdrożeniach, szkoleniach.” - SuperW Karolina

Zwiększasz swój potencjał, zdobywasz unikalne kompetencje cenione przez pracodawców: zarządzanie projektami i zespołem, planowanie, komunikacja, motywacja.


• LUDZIE

„Szlachetna Paczka to projekt, dzięki któremu poznaje się wielu wspaniałych ludzi.

To dzięki nim ten projekt jest tak magiczny i tak wspaniały.” - SuperW Sebastian

Nawiązujesz wartościowe znajomości z najważniejszymi osobami w Twojej okolicy, co może owocować owocnymi relacjami osobistymi, zawodowymi czy biznesowymi.


Co zyskasz?

• Rozwój osobisty i cenione kompetencje, które sprawią, że będziesz atrakcyjnym kandydatem dla każdego pracodawcy – zarządzanie, organizacja eventów, praca projektowa


• Umiejętności interpersonalne i komunikacyjne, czyli kluczowe składniki każdego sukcesu.


• Wpływ na otoczenie, lokalną społeczność.


• Sieć kontaktów biznesowych, artystów, urzędników, lokalnych biznesmenów.


• Narzędzia i zasady mądrej pomocy, które uczynią Cię liderem w życiu społecznym!


Jeżeli jesteś zainteresowany i chciałbyś uzyskać więcej informacji zachęcamy do kontaktu z liderem rejonu powiatu mogileńskiego:

Radzym Jankiewicz

tel. kom. 504 265 985

adres email: szlachetnapaczkamogilno@gmail.com

facebook: @szlachetnapaczkamogilno


źródło: nadesłano
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino