Dzisiaj jest środa, 21 sierpnia 2019 roku. Imieniny: Joanny i Franciszki.
NFOŚiGW
WYBORY 2019
System Ostrzegania
Mieszkanie Plus
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

GRAJ i OPEN ACCESS

2018-07-06 07:54:19

W najbliższą niedzielę, 8 lipca zapraszamy do amfiteatru letniego w parku miejskim w Mogilnie na koncert dwóch zespołów GRAJ i OPEN ACCESS.Początek koncertu o godz. 19.00. Zapraszamy.


Graj (Грай) to rosyjski folk metalowy zespół założony w 2005 roku jako Raven Blood (później nazwę zmieniono na Ворог – Worog). Muzyka grupy to typowy, skoczny, ale i agresywny czasem, folk metal z ładnym żeńskim wokalem i delikatnymi podbarwieniami symfonicznymi tu i ówdzie. Grupa wydała dwie płyty chwalące słowiańskich Bogów i rosyjską naturę.


Słowo „Грай” w języku rosyjskim oznacza ptasi trel bądź pisk. Do tego czasu zdążyli jednak zagrać kilka koncertów – w tym jeden większy ze znanym zespołem Alkonost. W okresie od lutego do czerwca 2008 roku w pracowni Sergieja Kamyshanskiego w mieście Naberezhnye Chelny został nagrany pierwszy, dziewięcioutworowy LP zespołu – „Polyn – trava”. Po wydaniu albumu w roku 2009, dwaj członkowie opuścili zespół – Darii „Rodonitsa” i Andriej „Char”. Na szczęście po niedługim czasie w grupie pojawił się nowy basista oraz flecistka (a zarazem i wokalistka Alia) 25 września 2010 roku zespół rozpoczął nagrywanie drugiego LP składający się z 10 utworów. Miesiąc później w Niżnym Nowogrodzie odbył się kolejny ich większy koncert razem z grupą Arkona. Koncertowanie nie przeszkodziło jednak zespołowi w kończeniu prac nad albumem. W sierpniu 2011 wytwórnia Sound Age Prod wydała kolejną, dziesięcioutworową płytę grupy, nazwaną „O Zemle Rodnoi” („Nasza ojczysta ziemia”). Jako główne inspiracje zespół wymienia grupy: Skyforger, Cruachan, Svarga, Alkonost.


GRAJ:

Ruzveld - git. prowadząca

Vitold - git. rytm., growl

Dani - bass

Ildur - perkusja

Aliya - flety, vocal

Irina - vocal


Zespół Open Access powstał w październiku 2007 roku. Od tego czasu istnieje nieprzerwanie, łącząc działania i wysiłki studentów, absolwentów i wykładowców Instytutu Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa UJ oraz ich przyjaciół.


Nazwa Open Access doskonale odzwierciedla ideę, jaka przyświecała założycielom grupy. Zespół od samego początku z chęcią przyjmował w swoje szeregi wszystkich, którzy wykazywali artystyczne zacięcie i chęć wspólnego grania. Dlatego też grono byłych i obecnych członków Open Access liczy aż 19 osób. Każdy, kto przyłączył się do tej formacji, dzielił się tu swoimi inspiracjami, czerpał radość ze wspólnego muzykowania, wzbogacał zespół własnymi pomysłami.


Na początku istnienia Open Access grał wyłącznie cudze utwory. Przełom w działalności OA nastąpił w październiku 2008 roku. Wtedy to ANIA RYNIAK i TOMEK OCHOŃSKI zaprezentowali grupie swoją twórczość. Powiew świeżości, jaki przyniosły pierwsze, w pełni autorskie piosenki, stał się impulsem do ponownych narodzin zespołu w odmienionym kształcie. Od tej pory zespół żywi się własną energią, układając teksty piosenek i komponując muzykę. Wszystko to utrzymane w stylistyce funk-pop-rock. Obecnie w repertuarze OA znajduje się ponad 20 oryginalnych utworów.


OPEN ACCESS:

Malwina Szałęga - wokal

Mateusz Knapczyk - gitara basowa

Piotr Ludwin - gitara rytmiczna

Jan Ciepiela - gitara prowadząca

Jakub Janicki - skrzypce

Patrycja Wojkowska - perkusja


27869_t.jpg


źródło: nadesłano
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino