Dzisiaj jest środa, 24 kwietnia 2019 roku. Imieniny: Grzegorza i Aleksandra.
PROJEKTY UE
WYBORY 2019
System Ostrzegania
Mieszkanie Plus
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

VII Mogileńskie Dyktando 2018

2018-06-13 12:49:19

Już po raz siódmy miłośnicy polskiej ortografii będą mieli okazję zmierzyć się z tekstem dyktanda podczas "Mogileńskiego Dyktanda 2018".Tegoroczna edycja dyktanda odbędzie się 21 czerwca o godzinie 17.30 w restauracji "Boss" mieszczącej się przy ulicy Betonowej 2 w Mogilnie.

Wszystkie osoby zainteresowane zmaganiem z ortograficznymi pułapkami powinny wypełnić formularz rejestracyjny znajdujący się na stronie internetowej http://www.dyktando.info/. Liczba miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń!


Organizatorami VII Mogileńskiego Dyktanda 2018 są: restauracja "Boss", Urząd Miejski w Mogilnie, Mogileński Dom Kultury oraz Mariusz Niecikowski.


W imprezie mogą uczestniczyć wszystkie osoby będące obywatelami Rzeczypospolitej Polskiej lub posiadające zameldowanie na jej terytorium, za wyjątkiem laureatów Ogólnopolskich Dyktand w Katowicach.


Początki Mogileńskiego Dyktanda sięgają 2010 roku, kiedy to został przeprowadzony pierwszy konkurs. W minionych pięciu edycjach w szranki stanęło ponad dwustu uczestników z całego kraju.

Dotychczasowymi zwycięzcami okazali się: Karina Malczewska z Mogilna (2010, 2011), Marek Szopa z Gorzowa Wielkopolskiego (2012, 2013), Mirosława Sofińska z Łodzi (2016) oraz Tomasz Malarz z Krakowa (2017).


Patronat honorowy nad tegoroczną edycją dyktanda objęli: europoseł Janusz Zemke, burmistrz Mogilna Leszek Duszyński oraz przewodnicząca Rady Miejskiej w Mogilnie Teresa Kujawa.


VII Mogileńskie Dyktando jest częścią projektu "Mogilna droga do Niepodległości". Zadanie realizowane jest z Wieloletniego Programu "Niepodległa".


Bieżące informacje nt. wydarzenia można uzyskać również na oficjalnym profilu www.facebook.com/dyktando.


Zapraszamy serdecznie!

źródło: nadesłano
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino