Dzisiaj jest wtorek, 26 marca 2019 roku. Imieniny: Teodora i Emanuela.
PROJEKTY UE
WYBORY 2019
System Ostrzegania
Mieszkanie Plus
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

MALI POSZUKIWACZE SKARBU

2018-05-10 15:03:34

Z okazji Tygodnia Bibliotek przypadającego w tym roku w dniach 8-15 maja Biblioteka Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Gębicach oraz Miejska Biblioteka Publiczna. Filia w Gębicach zorganizowały dla uczniów klas trzecich literackie podchody pod nazwą „Skarb w Bibliotece”.


Dzieci z klasy III a i III b podzielone na zespoły i zaopatrzone w mapę z wyrysowaną drogą do ukrytej niespodzianki miały do wykonania 11 zadań.

Uczestnicy dzięki wspólnie rozwiązywanym łamigłówkom, utrwalili sobie i przypomnieli informacje z zakresu literatury i przekonali, że może ona służyć także dobrej zabawie. Tym sposobem między innymi: „łamali języki” na trudnych do wypowiedzenia zdaniach, czytali głośno wiersz J. Brzechwy: „Na wyspach Bergamutach”, wymieniali autorów i tytuły bajek, ale także wykazywali się niemałą sprawnością fizyczną wykonując ćwiczenia sportowe i kreatywnością wymieniając nazwy zwierząt zaczynające się na określoną w zadaniu literę.

Każdy przystanek trasy prowadzącej do upragnionego celu był oznaczony papierowym listem, który utwierdzał poszukiwaczy w przekonaniu, że odnaleźli właściwe miejsce oraz wskazywał, gdzie należy szukać następnego zadania, dlatego przydała się tutaj umiejętność czytania ze zrozumieniem. Lektorami były same dzieci, a czasem towarzysząca uczniom bibliotekarka.

Fotorelację z podchodów można obejrzeć na FB i stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie (http://mogilno.naszabiblioteka.com) oraz Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki (http://spgebice.edu.pl/)

27313_t.jpg

źródło: nadesłano
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino