Dzisiaj jest środa, 24 kwietnia 2019 roku. Imieniny: Grzegorza i Aleksandra.
PROJEKTY UE
WYBORY 2019
System Ostrzegania
Mieszkanie Plus
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Mogileńska młodzież odwiedziła Engelskirchen

2018-05-09 13:32:27

W ramach realizacji projektu międzynarodowej wymiany młodzieży czternastu uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. Piotra Wawrzyniaka w Mogilnie w dniach 23-29 kwietnia przebywało w zaprzyjaźnionej gminie w Engelskirchen. Realizacja projektu międzynarodowej wymiany była możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków PNWM w Warszawie.


Uczniowie mieli możliwość poznania walorów krajoznawczych i architektury Nadrenii Północnej Westfalii, jak również kultury oraz mentalności mieszkańców tego regionu. Pobyt w Engelskirchen dawał młodzieży także świetną możliwość sprawdzenia oraz doskonalenia swoich umiejętności językowych.

Polscy uczniowie zakwaterowani zostali u niemieckich rodzin. Przygotowany przez stronę niemiecką program obfitował w szereg atrakcji i dostarczył uczestnikom niezapomnianych wrażeń. We wszystkich przedsięwzięciach brała udział wspólnie polska i niemiecka młodzież, co przyczyniło się do integracji grupy.

Podczas pobytu w Niemczech młodzież zwiedziła Kolonię, przede wszystkim gotycką katedrę (Kölner Dom) oraz podziwiała panoramę miasta z wieży widokowej.

Kolejnym miejscem, które zobaczyli mogileńscy uczniowie było Bonn. Zwiedzanie zostało przeprowadzone w formie gry miejskiej. Uczniowie oglądali zabytki tego miasta, między innymi rynek z ratuszem, dom Beethovena, bazylikę św. Marcina, budynek uniwersytetu. Atrakcją był rejs statkiem z Bonn do Kolonii oraz wizyta w sklepie firmowym Haribo.

Jednym z punktów programu było również spotkanie z burmistrzem gminy Engelskirchen. Pan Gero Karthaus opowiedział o swoim regionie oraz przedstawił film pokazujący zabytki, ciekawe miejsca oraz krajobraz gminy.

W miejscowości Brühl podziwiano wpisany na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO, pałac Augustusburg, który był rezydencją arcybiskupów Kolonii i spacerowano po parku zamkowym.

Polscy uczniowie uczestniczyli również w zajęciach lekcyjnych w Aggertal-Gymnasium, wspólnie ze swoimi niemieckimi przyjaciółmi miło spędzili czas w kolońskim zoo, podczas gry w minigolfa, czy też wspólnego grillowania.

Dużych emocji dostarczył młodzieży pobyt w parku rozrywki Phantasialand, udział w treningu piłki ręcznej oraz kibicowanie podczas meczu szczypiornistów Bundesligi VfL Gummersbach – GWD Minden.

Tydzień spędzony w Niemczech minął bardzo szybko. Polscy uczniowie pełni wrażeń i nowych doświadczeń pożegnali w niedzielę swoich niemieckich przyjaciół. Wizyta niemieckich gimnazjalistów w Mogilnie zaplanowana jest na jesień.


27307_t.jpg 27308_t.jpg

27309_t.jpg 27310_t.jpg

27311_t.jpg 27312_t.jpg


źródło: nadesłano
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino