Dzisiaj jest niedziela, 24 marca 2019 roku. Imieniny: Marka i Gabriela.
PROJEKTY UE
WYBORY 2019
System Ostrzegania
Mieszkanie Plus
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Jak przetrwać maturę ustną, czyli sztuka autoprezentacji

2018-03-12 07:57:39

6 marca w Zespole Szkół w Mogilnie odbyły się warsztaty dotyczące autoprezentacji na maturze ustnej prowadzone przez przedstawicieli Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS w Poznaniu.


Uczestniczyło w nich pięć klas liceum ogólnokształcącego. Spotkania te to kolejne działania, w których uczestniczy Zespół Szkół w Mogilnie w ramach programu tzw. Strefy Młodzieży Uniwersytetu SWPS w Poznaniu. Maturzyści mogli praktycznie doświadczyć i poznać zasady teoretyczne, tajniki trudnej sztuki autoprezentacji.

Młodzież zaktywizowana przez prowadzącego Macieja Jankowskiego rozwijała umiejętności wypowiadania się na dany temat, nabierania pewności siebie podczas wystąpienia, radzenia sobie z tzw. „pustką w głowie”. Podczas ćwiczeń poznano również znaczenie gestykulacji, postawy ciała np. sposobu ułożenia dłoni i roli kontaktu wzrokowego.

Uczniowie uświadomili sobie, jak ważna jest obserwacja i analiza swoich zachowań. Pozwala to na wyciągnięcie wniosków i ewentualne korygowanie błędów w działaniach. Zdobyte przez młodzież podczas warsztatów doświadczenia, wiedza są podstawą nie tylko do dobrej autoprezentacji na maturze, ale mogą być również wykorzystane w innych sytuacjach życiowych np. podczas starania się o wymarzoną pracę.


26943_t.jpg

26944_t.jpg 26945_t.jpgźródło: nadesłano
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino