Dzisiaj jest czwartek, 21 stycznia 2021 roku. Imieniny: Agnieszki.
Unia Europejska
Szczepienia-COVID-19
KWIECISZEWO BOISKO
SPIS ROLNY 2020
Światłowód
Numer rachunku
Informacje
NFOŚiGW
WYBORY 2020
System Ostrzegania
Mieszkanie Plus
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Akcja BEZDOMNY

2008-01-10 12:56:05

W ramach akcji „BEZDOMNY” w dniu 3 stycznia 2008 r. strażnicy miejscy wspólnie z pracownikami MGOPS w Mogilnie podjęli szeroko zakrojone czynności wobec osób bezdomnych.


Pracownicy tutejszego ośrodka oraz strażnicy miejscy przeprowadzili wizytę w kilkunastu środowiskach, w opuszczonych budynkach i na ogródkach działkowych celem zapobiegnięcia wychłodzeniu bądź zamarznięciu osób bezdomnych. Podczas przeprowadzonej akcji nie stwierdzono przypadków zagrożenia życia.


71_t.jpgW trakcie kontroli pracownicy socjalni udzielali informacji o możliwości skorzystania z różnych form pomocy, a osoby bezdomne poinformowano o możliwości wystąpienia z wnioskiem o udzielenie schronienia w Schronisku Miejskim w Mogilnie.


Powyższe działania w okresie jesienno – zimowym są niezbędne ponieważ należy pamiętać, że wielu osobom trudno jest przełamać barierę psychologiczną, barierę społecznego wstydu przed biedą i ubóstwem, aby skorzystać w okresie zimowym z rozwiązań systemu pomocy społecznej. Wiele jest również osób, które z tytułu braku zaradności w zabieganiu o udzielenie pomocy mogą w okresie zimowym przeżywać bardzo trudne chwile, co szczególnie odnosi się do ludzi starszych oraz bezdomnych. Okazane ciepło, serdeczność i poczucie solidaryzmu społecznego pozwolą pokonać osobiste kłopoty tej grupy społecznej.- mówi komendant straży miejskiej Mirosław Kuss.źródło: inf. własna
nadesłał(a): Mirosław Kuss
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino